23-25 PAŹDZIERNIKA 2020 WEEKENDOWY DETOKS Z JOGĄ I AJURWEDĄ, ZAWOJA

Stowarzyszenie Masz Wszystko w Sobie serdecznie zaprasza na weekendowy detoks z jogą i ajurwedą w Zawoi, w pięknym domu z widokiem na Babią Górę.

To będzie warsztat skupiający się na oczyszczaniu zarówno ciała jak i umysłu z nagromadzonych toksyn i świetne przygotowanie organizmu do wzmocnienia się na sezon jesienno- zimowy. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.

Podczas tego weekendu

– poznasz podstawy jogi i ajurwedy
– weźmiesz udział w indywidualnej konsultacji ajurwedyjskiej i dowiesz się jaką masz konstytucje wg. Ajurwedy  
– przejdziesz przez łagodny i bezpieczny proces oczyszczania w zgodzie z ajurwedą
– nauczysz się masażu głowy i ciała
– codziennie wspólnie będziemy uczyć się technik koncentracji umysłu i praktykować jogę
– nauczysz się podstawowych technik oddechowych
– nauczysz się prostych technik relaksacji
– przyjemnie spędzisz czas wolny w pięknych okolicznościach przyrody, u stóp Babiej Góry
– wieczorem, przy kominku i naparze z ziół będzie okazja do lepszego poznania się i wspólnego odpoczynku

To będzie idealny czas na to, aby zadbać o siebie „od wewnątrz” i zapoznać się z prostymi narzędziami, które w codziennym życiu pomogą zadbać o harmonię pomiędzy ciałem i umysłem, a tym samym wzmocnić zdrowie i znacząco wpłynąć na jakość życia.

Warsztat jest kierowany do osób, które:

– chcą się dowiedzieć o sobie czegoś nowego (poznać swoją konstytucję wg. Ajurwedy)
– chcą oczyścić swój organizm z tego wszystkiego, co im nie służy (zarówno na poziomie ciała jak i umysłu)
– chcą zwolnić i poczuć w sobie lekkość, odbudować swoją życiową siłę
– chcą zadbać o siebie, swoje zdrowie i po prostu przyjemnie spędzić czas.

Szczegóły:

Data: Warsztat odbywa się w dniach 23.10 -25.10.2020 (spotkanie na miejscu o godzinie 14:00)

Miesjce: Piergiesówka, Zawoja 2078

Dom składa się z trzech sypialni: 2 osobowej, 3 osobowej i 4 osobowej, salonu, kuchni, dwóch łazienek, pokoju gier. Dom jest w pełni wyposażony, wszystkie meble, pościel, meble ogrodowe, sprzęt rtv zostały zakupione w 2020 roku. W salonie znajduje się kominek, a na zewnątrz znajduje się taras i jest też miejsce na ognisko.

Dom znajduje się na wzgórzu (700 m n.p.m), w przysiółku Piergiesowe Polanki, w sąsiedztwie kilku domów (letniskowych i całorocznych). Do centrum Zawoi prowadzi droga lub pieszy szlak – odległość ok. 2.5 km, do najbliższego sklepu spożywczego znajdującego się centrum Zawoi jest ok. 2 km – czas przejścia pieszo w dół ok. 25 min, w górę odpowiednio dłużej:)

W pobliżu przebiegają szlaki piesze i rowerowe. W odległości ok. 8 km znajduje się Babiogórski Park Narodowy oraz ośrodek narciarski Mosorny Groń z wyciągiem krzesełkowym czynnym cały rok.

Zapewniamy:

– Noclegi,
– Pożywienie zgodne z zasadami oczyszczania wg. Ajurwedy (posiłki ciepłe, wegetariańskie i lekkostrawne), woda, napary ziołowe
– Indywidualną konsultację ajurwedyjską
– zestaw do przeprowadzenia weekendowego detoksu (zioła i mieszanki ziołowe, oleje do masażu)
– zajęcia jogi i koncentracji umysłu

Dojazd: we własnym zakresie. Jeśli jedziesz samochodem i możesz kogoś zabrać, zaznacz to przy zgłoszeniu.

Ajurweda- tak zwana medycyna natury- to tradycyjny system leczniczy wywodzący się z Indii, liczący sobie ponad 5 tys. lat. Zawiera w sobie kompleksowy przekaz na temat człowieka, jego zasobów i siły. Opisuje metody lecznicze, diety, leki, a także zachowania pomagające pomnażać zdrowie jak i te, które wpływają na człowieka niekorzystnie. Przede wszystkim wspiera profilaktykę zdrowia. Dzięki ajurwedzie prościej jest zrozumieć istotę życia.

Joga- stała się popularna na całym świecie jako system ćwiczeń fizycznych służący wzmocnieniu i uelastycznieniu ciała oraz łagodzeniu stresu, który polega na przyjmowaniu określonych pozycji (Asan). Zawiera również techniki koncentracji umysłu i medytacji, służące wyciszeniu i regeneracji.

Joga i Ajurweda to rozległe dziedziny biorąc pod uwagę zarówno ich tradycyjny, jak i nowoczesny rozwój, a także ogromną różnorodność zagadnień i praktyk, który każda z nich może obejmować.

Joga to nie tylko asany, a Ajurweda to nie tylko zioła, mimo że to ważne aspekty tych dziedzin. Zarówno Joga jak i Ajurweda odnoszą się do całokształtu życia. Pomiędzy Ajurwedą i Jogą istnieją ścisłe zależności, a w połączeniu ich dobroczynny wpływ działa ze zdwojoną siłą.

Spotkanie poprowadzą dyplomowane konsultantki ajurwedy II stopnia (JIVA ayurveda) Marzenna Kubicz- Kasińska oraz Weronika Gawrys.

Jeśli istnieje taka możliwość, prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi.

Serdecznie Zapraszamy