25 lipca JOGA & AJURWEDA na trawie II, WIERZCHOWISKO (koło Częstochowy)

Stowarzyszenie MASZ WSZYSTKO W SOBIE zaprasza na kolejne spotkanie z “jogą i ajurwedą na trawie” w sobotę 25 lipca w Wierzchowisku (koło Częstochowy) od 10:00 do 14:00.
Na spotkaniu będziemy doświadczać na sobie pozytywnego wpływu Jogi i Ajurwedy. Proponujemy zarówno pogadanki tematyczne jak i zajęcia praktyczne. Rozpoczniemy praktyką Hatha Jogi, po której nastąpią wykłady i rozmowy dotyczące Jogi i Ajurwedy. Wspólnie spożyjemy ajurwedyjski posiłek. Kolejną praktyką będą wizualizacje i koncentracja umysłu. Na pewno znajdzie się również czas na to, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami o warsztatach. Wszystko w przyjemnych okolicznościach przyrody.

Podczas warsztatów:

– odbędzie się praktyka hatha jogi i koncentracji umysłu,
– zapoznasz się z podstawowymi zasadami Jogi i Ajurwedy,
– poruszymy temat toksyn w ajurwedzie (ama) i tego jak się ich skutecznie pozbyć z organizmu (będzie możliwość degustacji mieszanki oczyszczającej anty-ama)|
– poznasz koncepcję agni, czyli ognia trawiennego, który według Ajurwedy jest podstawą dobrego zdrowia i dowiesz się jak prawidłowo dbać o swoje agni i stan układu trawiennego
– spożyjemy ajurwedyjski posiłek

Ajurweda– tak zwana medycyna natury- to tradycyjny system leczniczy wywodzący się z Indii, liczący sobie ponad 5 tys. lat. Zawiera w sobie kompleksowy przekaz na temat człowieka, jego zasobów i siły. Opisuje metody lecznicze, diety, leki, a także zachowania pomagające pomnażać zdrowie jak i te, które wpływają na człowieka niekorzystnie. Przede wszystkim wspiera profilaktykę zdrowia. Dzięki ajurwedzie prościej jest zrozumieć istotę życia.

Joga– stała się popularna na całym świecie jako system ćwiczeń fizycznych służący wzmocnieniu i uelastycznieniu ciała oraz łagodzeniu stresu, który polega na przyjmowaniu określonych pozycji (Asan). Zawiera również techniki koncentracji umysłu i medytacji, służące wyciszeniu i regeneracji.

Joga i Ajurweda to rozległe dziedziny biorąc pod uwagę zarówno ich tradycyjny, jak i nowoczesny rozwój, a także ogromną różnorodność zagadnień i praktyk, który każda z nich może obejmować.
Joga to nie tylko asany, a Ajurweda to nie tylko zioła, mimo że to ważne aspekty tych dziedzin. Zarówno Joga jak i Ajurweda odnoszą się do całokształtu życia. Pomiędzy Ajurwedą i Jogą istnieją ścisłe zależności, a w połączeniu ich dobroczynny wpływ działa ze zdwojoną siłą.

Spotkanie poprowadzą dyplomowane konsultantki ajurwedy II stopnia (JIVA ayurveda) Weronika Gawrys oraz Marzenna Kubicz- Kasińska.


Opłata za udział w wydarzeniu jest dobrowolna i przeznaczona będzie na cele regulaminowe Stowarzyszenia Masz Wszystko w Sobie.

Miejsce spotkania: ul. Świerkowa 8, Wierzchowisko.

Jeśli istnieje taka możliwość, prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi.

Serdecznie Zapraszamy