27 września JOGA & AJURWEDA na trawie, WIERZCHOWISKO (koło Częstochowy)


Uwaga!
Z powodu niezbyt optymistycznej prognozy pogody na 27 września jesteśmy zmuszeni odwołać nasze spotkanie z jogą i ajurwedą na trawie. Dobra wiadomość jest taka, że szykujemy warsztaty pod koniec października, których pogoda nie pokrzyżuje 🙂

Stowarzyszenie MASZ WSZYSTKO W SOBIE zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z “jogą i ajurwedą na trawie” w niedzielę 27 września w Wierzchowisku (koło Częstochowy) od 11:00 do 14:00. Przełom września i października to tzw. ”ostatni dzwonek” na przeprowadzenie jesiennego oczyszczania organizmu i przygotowanie się na nadchodzące miesiące w zgodzie z ajurwedą. 
Na spotkaniu proponujemy zarówno pogadanki tematyczne jak i zajęcia praktyczne.
Spotkanie rozpocznie się praktyką Hatha Jogi, po której nastąpią wykłady i rozmowy dotyczące Jogi i Ajurwedy. Wspólnie spożyjemy ajurwedyjski posiłek. Kolejną praktyką będą wizualizacje i koncentracja umysłu. Na pewno znajdzie się również czas na to, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami o warsztatach. Wszystko w przyjemnych okolicznościach przyrody.

Podczas warsztatów:

– odbędzie się praktyka hatha jogi i koncentracji umysłu,
– zapoznasz się z podstawowymi zasadami oczyszczania według Jogi i Ajurwedy,
– poruszymy temat jesiennego oczyszczania organizmu z toksyn i tego jak przygotować organizm na nadchodzące miesiące,
– zapoznasz się z rozkładem „weekendowego detoxu”, który w bezpieczny sposób można przeprowadzić w domowym zaciszu,
– spożyjemy ajurwedyjski posiłek.

Ajurweda– tak zwana medycyna natury- to tradycyjny system leczniczy wywodzący się z Indii, liczący sobie ponad 5 tys. lat. Zawiera w sobie kompleksowy przekaz na temat człowieka, jego zasobów i siły. Opisuje metody lecznicze, diety, leki, a także zachowania pomagające pomnażać zdrowie jak i te, które wpływają na człowieka niekorzystnie. Przede wszystkim wspiera profilaktykę zdrowia. Dzięki ajurwedzie prościej jest zrozumieć istotę życia.

Joga– stała się popularna na całym świecie jako system ćwiczeń fizycznych służący wzmocnieniu i uelastycznieniu ciała oraz łagodzeniu stresu, który polega na przyjmowaniu określonych pozycji (Asan). Zawiera również techniki koncentracji umysłu i medytacji, służące wyciszeniu i regeneracji.

Joga i Ajurweda to rozległe dziedziny biorąc pod uwagę zarówno ich tradycyjny, jak i nowoczesny rozwój, a także ogromną różnorodność zagadnień i praktyk, który każda z nich może obejmować.
Joga to nie tylko asany, a Ajurweda to nie tylko zioła, mimo że to ważne aspekty tych dziedzin. Zarówno Joga jak i Ajurweda odnoszą się do całokształtu życia. Pomiędzy Ajurwedą i Jogą istnieją ścisłe zależności, a w połączeniu ich dobroczynny wpływ działa ze zdwojoną siłą.

Spotkanie poprowadzą dyplomowane konsultantki ajurwedy II stopnia (JIVA ayurveda) Weronika Gawrys oraz Marzenna Kubicz- Kasińska.


Opłata za udział w wydarzeniu jest dobrowolna i przeznaczona będzie na cele regulaminowe Stowarzyszenia Masz Wszystko w Sobie.

Jeśli istnieje taka możliwość, prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi.

Uwaga!
konieczne zapisy pod nr tel.790 320 930 (może być sms)

*Spotkanie odbywa się na świeżym powietrzu, więc jest uzależnione od pogody.


Miejsce spotkania: ul. Świerkowa 8, Wierzchowisko.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY