7-9 MAJA WEEKENDOWY DETOKS Z AJURWEDĄ I JOGĄ, DOLINA KLUCZWODY

Zapraszamy na weekendowy detoks z jogą i ajurwedą u wrót Jury Krakowsko- Częstochowskiej w dolinie Kluczwody, u jej imponującego skalnego początku.

Przez weekend będziemy oczyszczać zarówno ciało jak i umysł z nagromadzonych toksyn jeszcze po okresie jesienno- zimowym. Według ajurwedy, przynajmniej raz do roku powinniśmy przejść proces detoksykacji, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. 🍎Nie przegap tej okazji 🌷

Podczas tego weekendu:

– przede wszystkim przyjemnie spędzisz czas wolny w pięknych okolicznościach przyrody, spacerując szlakami jurajskimi po tak zwanym jurajskim raju
– poznasz podstawy jogi i ajurwedy
– codziennie wspólnie będziemy uczyć się technik koncentracji umysłu i praktykować jogę
– weźmiesz udział w konsultacji ajurwedyjskiej i dowiesz się jaką masz konstytucje wg. Ajurwedy 
– przejdziesz przez łagodny i bezpieczny proces oczyszczania w zgodzie z ajurwedą
– nauczysz się automasażu ciała
– nauczysz się podstawowych technik oddechowych i technik relaksacji.

To będzie idealny czas na to, aby zadbać o siebie „od wewnątrz” i zapoznać się z prostymi narzędziami, które w codziennym życiu pomogą zadbać o harmonię pomiędzy ciałem i umysłem, a tym samym wzmocnić zdrowie i znacząco wpłynąć na jakość życia.

Warsztat jest kierowany do osób, które:

– chcą się dowiedzieć o sobie czegoś nowego (poznać swoją konstytucję wg. Ajurwedy)
– chcą oczyścić swój organizm z tego wszystkiego, co im nie służy (zarówno na poziomie ciała jak i umysłu)
– chcą zwolnić i poczuć w sobie lekkość, odbudować swoją życiową siłę
– chcą zadbać o siebie, swoje zdrowie i po prostu przyjemnie spędzić czas.

Szczegóły:

Data: Warsztat odbywa się w dniach 07.05 – 09.05.2021 (spotkanie na miejscu o godzinie 14:00)

Miesjce: Jura Noclegi Agroturystyka SPA, ul. Kluczwody 3, Zelków Gacki, 32-082 Bolechowice

Dom składa się z pięciu sypialni 2 osobowych. Wokół domu rozciąga się duży, kwitnący przez cały rok ogród. W małym stawie zasilanym czystą, krystaliczną wodą, bijącą z głębokich źródeł, kumkają wiosną żaby 😊 Dostępne jest 6-osobowe jacuzzi na świeżym powietrzu, osłonięte od wiatru, deszczu i śniegu szklanymi ścianami i dachem, oraz 3-4 osobowa sauna.

Zapewniamy:

– noclegi,
– pożywienie zgodne z zasadami oczyszczania wg. Ajurwedy (posiłki ciepłe, wegetariańskie i lekkostrawne), woda, napary ziołowe
– konsultację ajurwedyjską
– zestaw do przeprowadzenia weekendowego detoksu (zioła i mieszanki ziołowe, oleje do masażu)
– zajęcia jogi i koncentracji umysłu

Dojazd: we własnym zakresie. Jeśli jedziesz samochodem i możesz kogoś zabrać, zaznacz to przy zgłoszeniu.

Ajurweda- tak zwana medycyna natury- to tradycyjny system leczniczy wywodzący się z Indii, liczący sobie ponad 5 tys. lat. Zawiera w sobie kompleksowy przekaz na temat człowieka, jego zasobów i siły. Opisuje metody lecznicze, diety, leki, a także zachowania pomagające pomnażać zdrowie jak i te, które wpływają na człowieka niekorzystnie. Przede wszystkim wspiera profilaktykę zdrowia. Dzięki ajurwedzie prościej jest zrozumieć istotę życia.

Joga- stała się popularna na całym świecie jako system ćwiczeń fizycznych służący wzmocnieniu i uelastycznieniu ciała oraz łagodzeniu stresu, który polega na przyjmowaniu określonych pozycji (Asan). Zawiera również techniki koncentracji umysłu i medytacji, służące wyciszeniu i regeneracji.

Joga i Ajurweda to rozległe dziedziny biorąc pod uwagę zarówno ich tradycyjny, jak i nowoczesny rozwój, a także ogromną różnorodność zagadnień i praktyk, który każda z nich może obejmować.

Joga to nie tylko asany, a Ajurweda to nie tylko zioła, mimo że to ważne aspekty tych dziedzin. Zarówno Joga jak i Ajurweda odnoszą się do całokształtu życia. Pomiędzy Ajurwedą i Jogą istnieją ścisłe zależności, a w połączeniu ich dobroczynny wpływ działa ze zdwojoną siłą.

Spotkanie poprowadzą dyplomowane konsultantki ajurwedy II stopnia (JIVA ayurveda) Marzenna Kubicz- Kasińska oraz Weronika Gawrys.

Jeśli istnieje taka możliwość, prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi.

Serdecznie zapraszamy

Więcej informacji oraz zapisy: maszwszystkowsobie@gmail.com