google-site-verification: google843eb2f9825a31bc
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wiosenne oczyszczanie z ajurwedą

7 maja, 2022 @ 10:00 am - 1:00 pm

80zł
Zapraszamy na warsztaty „Wiosenne oczyszczanie z ajurwedą”
W czasie warsztatu poznamy szczegóły oczyszczania organizmu w zgodzie z ajurwedą.
Wiosna to świetny czas na to, aby pozbyć się nagromadzonych toksyn po okresie jesienno- zimowym i wejść w nową porę roku ze świeżą dawką energii.
Podczas tego warsztatu:
– odbędzie się praktyka jogi z uwzględnieniem oddechowych technik oczyszczających
– poznasz podstawy jogi i ajurwedy
– poznasz szczegóły przeprowadzenia łagodnego i bezpiecznego procesu oczyszczania w zaciszu domowym i w zgodzie z ajurwedą (poznasz jakie zioła zaleca ajurweda na czas oczyszczania, jakie zabiegi i jakie pożywienie jest wskazane, a przede wszystkim co można zrobić na własną rękę)
– wspólnie spożyjemy ajurwedyjski posiłek idealny na czas oczyszczania.
Warsztat jest kierowany do osób, które:
– chcą oczyścić swój organizm z tego wszystkiego, co im nie służy (zarówno na poziomie ciała jak i umysłu), chcą zwolnić i poczuć w sobie lekkość, odbudować swoją życiową siłę
– chcą zadbać o siebie, swoje zdrowie i po prostu przyjemnie spędzić czas.
Warsztaty rozpoczną się praktyką jogi, trwającą około 1 h i po krótkiej przerwie przejdziemy do omawiania tematu warsztatów. Zakończymy wspólną praktyką medytacji.
Ajurweda- tak zwana medycyna natury- to tradycyjny system leczniczy wywodzący się z Indii, liczący sobie ponad 5 tys. lat. Zawiera w sobie kompleksowy przekaz na temat człowieka, jego zasobów i siły. Opisuje metody lecznicze, diety, leki, a także zachowania pomagające pomnażać zdrowie jak i te, które wpływają na człowieka niekorzystnie. Przede wszystkim wspiera profilaktykę zdrowia. Dzięki ajurwedzie prościej jest zrozumieć istotę życia.
Joga- stała się popularna na całym świecie jako system ćwiczeń fizycznych służący wzmocnieniu i uelastycznieniu ciała oraz łagodzeniu stresu, który polega na przyjmowaniu określonych pozycji (Asan). Zawiera również techniki koncentracji umysłu i medytacji, służące wyciszeniu i regeneracji.
Joga i Ajurweda to rozległe dziedziny biorąc pod uwagę zarówno ich tradycyjny, jak i nowoczesny rozwój, a także ogromną różnorodność zagadnień i praktyk, który każda z nich może obejmować.
Joga to nie tylko asany, a Ajurweda to nie tylko zioła, mimo że to ważne aspekty tych dziedzin. Zarówno Joga jak i Ajurweda odnoszą się do całokształtu życia. Pomiędzy Ajurwedą i Jogą istnieją ścisłe zależności, a w połączeniu ich dobroczynny wpływ działa ze zdwojoną siłą.

Spotkanie poprowadzą dyplomowane konsultantki ajurwedy II stopnia (JIVA ayurveda) Marzenna Kubicz- Kasińska oraz Weronika Gawrys.

zapisy: kontakt@maszwszystkowsobie.pl
Kiedy: 07.05.22 10:00-13:00
Gdzie: Dom Ludowy, ul. Długa 135, 42-233 Wierzchowisko
Koszt: 80 zł na cele statutowe
Serdecznie Zapraszamy

Szczegóły

Data:
7 maja, 2022
Godzina:
10:00 am - 1:00 pm
Koszt:
80zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/3dji1jKxs

Organizator

Miejsce wydarzenia

Dom Ludowy ul. Długa 135 Wierzchowisko

Registrations are closed for this event