google-site-verification: google843eb2f9825a31bc

Współczesna forma Recall Healing, w Polsce nazywana Totalną Biologią, opiera się przede wszystkim na odkryciach niemieckiego onkologa, dr Ryke Geerd Hamera, rozwiniętych przez dr Claude’a Sabbah z Francji podczas 35 lat badań. Nazwę Recall Healing (uzdrawianie przez uświadomienie) stworzył kanadyjski biolog, członek Rady Naukowej Integra MedAcademy dr Gilbert Renaud, który obecnie prowadzi szkolenia z tej metody na całym świecie, również w Polsce. Na przestrzeni lat do całokształtu badań włączone zostały również odkrycia francuskiej profesor psychologii na Uniwersytecie Nicejskim Anne Ancelin Schützenberger. Jej badania wykazały, że konflikty, które spotkały naszych przodków mają wpływ na wydarzenia w naszym życiu. Nasz numer porządkowy w rodzinie określa, z którymi przodkami jesteśmy związani pod względem dziedziczenia traum rodowych. Syndrom pokoleniowy to przewidywalny wzorzec emocji i chorób w obrębie Macierzy Kolejności Poczęcia, aby ustalić nasz numer porządkowy w rodzinie, musimy uwzględnić każdą ciążę. Dotyczy to także poronień, aborcji, martwych narodzin.

(Fot. www.recallhealing.pl)

Dziedziczenie odbywa się w kolumnach pionowych, tzn. dziecko pierwsze, czwarte, siódme i dalej ewentualnie dziesiąte, niosą w zapisie swoich komórek te same traumatyczne przeżycia. Więcej wiedzy na ten temat można uzyskać z książek profesor: „Psychogenealogia w praktyce” oraz „Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny”.

Istotnym elementem w drodze odkrywania emocjonalnych przyczyn chorób i programów zachowań  są Biologiczne Pamięciowe Cykle Komórkowe i tzw. Projekt/Cel wg dr Marca Fréchet’a. Programy, które nosimy w naszej podświadomości są nam przekazywane od  rodziców podczas okresu 9 miesięcy przed naszym poczęciem, 9 miesięcy ciąży naszej mamy oraz pierwszego roku życia. Mózg płodu rejestruje wszystko co dzieje się w czasie gdy dziecko przebywa w łonie matki. Wszystko to, o czym rodzice myślą, co mówią i robią, czują, jest niejako zapisywane w podświadomości rozwijającego się dziecka. Za każdym razem gdy rodzice przeżywają stres, dziecko odbiera go jako swoje osobiste doświadczenie. Podobnie dzieje się podczas pierwszego roku życia, a według biologa komórkowego, dra Bruce’a Liptona, nawet do 7 roku życia.

Choroba to według Totalnej Biologii manifestacja naszych nierozwiązanych wewnętrznych konfliktów emocjonalnych. Należy pamiętać, że nawet jeśli teoretycznie takie konflikty zostały rozwiązane na poziomie świadomym, np. zrozumieliśmy, że mama zachowała się w określony sposób i miało to na nas wpływ, to nie oznacza, że pozbyliśmy się programu na poziomie podświadomym, ponieważ ładunek emocjonalny, który powstał w momencie zbudowania konfliktu, nadal pozostaje nieuwolniony. Taki konflikt to na przykład słowa, których nie wypowiedzieliśmy, niewyrażony żal, złość.  Schemat działania tego systemu prezentuje się następująco: coś co nie zostało rozwiązane na poziomie świadomym (problem o którym myślimy świadomie), w końcu zostaje zepchnięte do poziomu podświadomego (nierozwiązany problem, o którym  nie myślimy świadomie, ale nadal „w nas tkwi”) i znajduje rozwiązanie na poziomie biologicznym, a więc tworzy chorobę.

Kluczem do wyzdrowienia jest więc nie tylko przeniesienie konfliktu z poziomu podświadomego na świadomy, ale również ponowne przeżycie i uwolnienie emocji, które dany konflikt zaprogramowały. Jednak według dra Renaud znalezienie przyczyny, czyli tzw. konfliktu programującego, to już 60% sukcesu i umożliwienie odprogramowania choroby.